Nga Bota, 15 Maj 2022, 12:39

Zemërthyese/ Dy vëllezërit futbollistë humbin jetën në aksident

XING

Zemërthyese/ Dy vëllezërit futbollistë humbin jetën

Futbollistët argjentinas, vëllezërit Max dhe Ariel Rolon kanë humbur jetën në një aksident mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në seksionin midis Pujata dhe Casilda, ku dyshja kanë humbur kontrollin e makinës dhe janë përplasur me një pemë.

Max ka qenë për 6 vite lojtar i Barcelonës, konkretisht në vitet 2010-2016, nga ku mori dhe famën më të madhe. Klubi ka reaguar rreth lajmit të hidhur, duke shprehur keqardhjen në rrjete sociale.

Zemërthyese/ Dy vëllezërit futbollistë humbin jetën

Aktualisht dy vëllezërit luanin për klubet në qytetin e Chabas.

Burimi: Daily Mail