Nga Bota, 28 Prill 2022, 18:27

Zbulohen emrat e famshëm që do prezantojnë Eurovision 2022

XING

Zbulohen emrat e famshëm që do prezantojnë Eurovision 2022

Laura Pausini, Mika dhe Alessandro Cattelan janë zyrtarisht emrat që do drejtojnë “Eurovision 2022”. Të tre janë emra të dashur për publikun, me karrierë mbi 10-vjeçare dhe drejtues të emisioneve prime-time në televizionet italiane.

Zbulohen emrat e famshëm që do prezantojnë Eurovision 2022

Finalja e Eurovision do të jetë kulmi i një sezoni të paharrueshëm për Laura Pausinin, e cila u pa fillimisht në Golden Globes dhe më pas në Oscars.

Zbulohen emrat e famshëm që do prezantojnë Eurovision 2022

Thuhet se Laura dhe drejtuesi televiziv Alessandro i kanë nënshkruar kontratat e tyre prej kohësh, vonesë pati veç prej Mika.

Zbulohen emrat e famshëm që do prezantojnë Eurovision 2022

Zbulohen emrat e famshëm që do prezantojnë Eurovision 2022