Nga Bota, 6 Dhjetor 2022, 15:24

Rita Ora del me fustan të tejdukshëm në 'British Fashion Awards' dhe e shpallin ndër të veshurat më mirë

XING

Rita Ora del me fustan të tejdukshëm në 'British Fashion

Rita Ora mori të gjithë vëmendjen me paraqitjen e saj në tapetin e kuq të "British Fashion Awards". Këngëtarja me origjinë shqiptare u shfaq me një fustann tyli të kuq, me të brendshme të kuqe dhe dy zemra metalike në pjesën e dekoltesë.

Rita Ora del me fustan të tejdukshëm në 'British Fashion

Këngëtarja e muzikës pop, 32 vjeç, e cila jeton në Londër, mori pjesë në ceremoninë vjetore të mbushur me yje të hënën mbrëma. Fustani i Ritës ishte nga stilistja shqiptare Nancy Dojaka.

Rita Ora del me fustan të tejdukshëm në 'British Fashion

Në sy ra edhe grimi i çuditshëm me luspa dhe me vetulla të zbardhura.

Rita Ora del me fustan të tejdukshëm në 'British Fashion

Rita u zgjodh si numri 43 në listën e Vogue me 54 të ftuarit e veshur më mirë.

Rita Ora del me fustan të tejdukshëm në 'British Fashion