Nga Bota, 14 Dhjetor 2022, 17:19

Prindër të 3 fëmijëve, historia e bukur e dashurisë së Messit dhe gruas së tij

XING

Prindër të 3 fëmijëve, historia e bukur e dashurisë

Lionel Messi është një nga futbollistët më të suksesshëm të të gjitha kohërave dhe ai ka fituar gjithçka që mund të fitojë në lojë, përveç një trofeu - Kupën e Botës FIFA. Messi dhe shokët e tij të skuadrës Argjentinase do të synojnë të dielën të hakmerren për humbjen e tyre në finalen e Kupës së Botës 2014 dhe do të synojnë të ngrenë trofeun historik për herë të parë që nga viti 1986. Messi është brohoritur në çdo hap të rrugës nga bashkëshortja e tij Antonela Roccuzzo dhe fëmijët e tij.

Prindër të 3 fëmijëve, historia e bukur e dashurisë

Por kush është Antonela Roccuzzo dhe sa kohë ka ajo e martuar me shtatë herë fituesin e Topit të Artë?

Antonela Roccuzzo është një modele argjentinase 34-vjeçare. Roccuzzo lindi në qytetin e Argjentinës, Rosario dhe u rrit në të njëjtën zonë me Messin. Dyshja thuhet se e kanë njohur njëri-tjetrin që në moshën pesë vjeçare. Çifti u takua fillimisht përmes mikut të fëmijërisë së Messit, Lucas Scaglia, i cili është edhe kushëriri i Roccuzzo. Messi dhe Roccuzzo dolën publikisht bashkë në vitin 2008.

Prindër të 3 fëmijëve, historia e bukur e dashurisë

Çifti u martua në qytetin e tyre të lindjes, Rosario në vitin 2017. Dasma e tyre u quajt dasma e shekullit të Argjentinës nga media kombëtare dhe kishte një mori të ftuarish emra të mëdhenj, duke përfshirë ish-shokun e skuadrës së Messit, Gerard Pique dhe ish-bashkëshorten e tij Shakira.

Prindër të 3 fëmijëve, historia e bukur e dashurisë

Lionel Messi dhe Antonela Roccuzzo kanë tre djem: Thiago (lindur 2012), Matteo (lindur 2015) dhe Ciro (lindur 2018).

Prindër të 3 fëmijëve, historia e bukur e dashurisë

Të tre janë tifozë të mëdhenj të futbollit dhe secili prej tyre i ka ndjekur të gjitha ndeshjet e Messit gjatë gjithë turneut në Katar. Djali i tij i madh, Thiago, thuhet se do të ndjekë hapat e babait dhe po stërvitet me ekipin e të rinjve të PSG-së.

Prindër të 3 fëmijëve, historia e bukur e dashurisë