Nga Bota, 20 Dhjetor 2022, 16:30

Momenti kur Messi me shokë rrezikuan të binin nga autobusi

XING

Momenti kur Messi me shokë rrezikuan të binin nga autobusi

Futbollistët e Argjentinës pasi mbërritën në aeroport, hipën në një autobus të hapur dhe Messi me shokët e ekipit ndanë gëzimin e tyre me tifozët që kishin mbushur rrugët.

Di Maria, Otamendi, Messi, Paredes dhe De Paul kishin hipur në pikën më të lartë të autobusit. Në videon e regjistruar nga kamerat televizive, pesë argjentinasit shihen kur përkulen në momentin e fundit për të shmangur disa kabllo të varur, të cilët shpëtuan nga më e keqja pasi mund të kishin rrezikuar edhe jetën.

Fatmirësisht humbja e vetme ishte kapelja e mesfushorit Paredes.