Nga Bota, 30 Shtator 2022, 01:13

Mbretëresha më e bukur e botës, Rania dhe vajza e saj marrin vëmendjen e të gjithëve

XING

Mbretëresha më e bukur e botës, Rania dhe vajza e saj marrin

Mbretëresha e Jordanisë, Rania e cilësuar si më e bukura në botë me vajzën e saj ka marrë pjesë në një ngjarje humanitare në Nju-Jork.

Mbretëresha më e bukur e botës, Rania dhe vajza e saj marrin

Mbretëresha dhe princesha kanë marrë të gjithë vëmendjen me fustanet e gjata elegante. Iman kishte veshur fustan të zi, ndërsa Rania dukej e mrekullueshme me fustanin ngjyrë të verdhë.

Mbretëresha më e bukur e botës, Rania dhe vajza e saj marrin

Rania me Mbretin Abdullah II ka katër fëmijë, princin Hussein, princeshën Iman, princeshën Salma dhe princin Hashem.

Mbretëresha më e bukur e botës, Rania dhe vajza e saj marrin

Mbretëresha Rania e Jordanisë ka lindur më 31 dhjetor 1970 në Kuvajt në një familje palestineze. Babai i saj, Faisal Sediki Al Jasin, ishte pediatër dhe nëna e saj, Ilham Jasin, një shtëpiake. Ajo u takua me princin e atëhershëm jordanez Abdullah në një darkë në vitin 1993 dhe u fejuan dy muaj pas takimit. Ata u martuan në qershor të vitit 1993.

Mbretëresha më e bukur e botës, Rania dhe vajza e saj marrin

Mbretëresha më e bukur e botës, Rania dhe vajza e saj marrin