Nga Bota, 24 Mars 2023, 16:49

Martohet këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët

XING

Martohet këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët

Këngëtarja e njohur italiane shumë e dashur për shqiptarët, Laura Pausini dhe Paolo Carta janë martuar! Çifti, i cili është bashkë prej 18 vitesh dhe ka një vajzë 10-vjeçare të quajtur Paola, e ndanë lajmin në rrjetet sociale.

Martohet këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët

Ata kanë shpërndarë disa foto dhe një video nga ceremonia intime ku pati një performancë nga vetë ajo.

Martohet këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët

Këngëtarja italiane kishte veshur një fustan të bardhë të cilin e kishte shoqëruar me një xhaketë të ngjashme dhe një vello, ndërsa Carta një kostum të zi.

“Ne thamë ‘po’”, ka shkruar ajo krah fotove.

Martohet këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët

Sipas gazetës italiane Il Corriere Della Sera, dasma e Pausini dhe Carta u organizua më 14 mars.

Martohet këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët

Pausini dhe Carta filluan të takoheshin në vitin 2005 dhe u bënë me vajzë në vitin 2013.

Martohet këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët