Nga Bota, 10 Qershor 2022, 16:31

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore

XING

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore

Britney Spears është martuar sot me partnerin e saj Sam Asghari. Çifti mbajti një dasmë përrallore. “Revista Vogue”, ka publikuar pamjet nga dasma private ku ishin të ftuar disa personazhe VIP. 

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore

Këngëtarja kishte veshur një fustan nga Versace me një të çarë nga njëra anë dhe një vello të bardhë klasike.

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore

Sam kishte veshur një kostum nga Versace.

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore

Jashtë shtëpisë së çiftit, ishte vendosur një kalë i bardhë me një karrocë.

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore

Ceremonia u zhvillua nën një tendë dhe të ftuar ishin Madonna, Selena Gomez, Drew Barrymore, Paris Hilton dhe Carter Reum, Kathy Hilton, Maria Menounos, Ansel Elgort, Will.i.am dhe Donatella Versace.

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore

“Ne donim ta ndanim këtë moment të bukur me familjen dhe miqtë. Donim ngjyra të ngrohta dhe femërore, duke përfshirë rozën, të bardhën, kremin dhe ngjyrën e artë. Lulet dukeshin sikur të ishin hequr nga faqet e një përralle”, tha Britney për Vogue.

Martohet Britney Spears, fotot nga dasma përrallore