Nga Bota, 10 Qershor 2022, 18:48

Johnny Depp sërish akuzohet për dhunë dhe këtë herë jo nga Amber

XING

Johnny Depp sërish akuzohet për dhunë dhe këtë

Telashet nuk mbarojnë për Johnny Depp. Pas gjyqit me Amber Heard, ai po përballet me një tjetër betejë ligjore, këtë herë në Los Angeles. Depp pritet të dëshmojë pasi Gregg ‘Rocky’ Brooks do ta padisë atë për dhunë në xhirimet e “City of Lies”.

Sipas New York Post, vendimi i gjyqtarëve favorizoi aktorin e Pirates of the Caribbean. Pas më shumë se katër ditë dëshmi, Depp do të dëshmojë në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit më 25 korrik.

Gregg ‘Rocky’ Brooks pretendon se në vitin 2018 Depp e goditi dy herë në kraharor.

Brooks pretendon se gjërat u nxehën pasi ai i tha aktorit-regjisorit Brad Furman se një skenë nuk po funksiononte, kështu që ai shkoi të kërkonte një polic pasi Furman i bërtiti se nëse e bënte, ai do t’i jepte 100,000 dollarë.