Nga Bota, 28 Gusht 2022, 16:34

'I thashë që doja të vrisja veten', gruaja e Di Marias tregon tmerrin që kaloi në Angli

XING

'I thashë që doja të vrisja veten', gruaja e Di Marias

Në një intervistë gruaja e Angel Di Marias, Jorgelina Cardoso. ka treguar se periudha që futbollisti te kaloi te Manchester United nuk ishte aspak e këndshme.

'I thashë që doja të vrisja veten', gruaja e Di Marias

Në programin “LAM” të televizionit argjentinas, “El Trece” ajo rrëfeu të gjithë “makthin” që kaloi në Angli.

'I thashë që doja të vrisja veten', gruaja e Di Marias

“Kemi shkuar në disa raste në Manchester për të takuar Agueron dhe gruan e tij përpara se Di Maria të transferohej te ‘Djajtë e Kuq’ dhe ishte realisht një eksperiencë e shëmtuar. I pata thënë burrit tim që të sigurohej të transferohej kudo tjetër në botë vetëm në Angli jo", tha Cardoso.

'I thashë që doja të vrisja veten', gruaja e Di Marias

Argjentinasi  u transferua nga Real Madrid në Old Trafford për 75 milionë euro në gusht 2014, në atë kohë ishte një nga transferimet më të shtrenjta të të gjitha kohërave. Ndërsa pas 11 muajsh, pas një sezoni shumë zhgënjyes, ai u bashkua me Paris Saint-Germain. Kur mori vesh për këtë ofertë gruaja e sulmuesit zbulon se i tha: “Nuk dua të vij, shko vetëm”.

'I thashë që doja të vrisja veten', gruaja e Di Marias

“Ishin shumë para, më shumë se sa kishin ofruar spanjollët. Kështu ne shkuam. Nëse punon në një kompani dhe dikush të ofron dyfishin e rrogës, ti pranon. Megjithatë nuk më pëlqeu fare… këtë mund t’ju them. Njerëzit janë të gjithë të çuditshëm. Ecën në rrugë duke mos ditur nëse do t’ju vrasin. Ushqimi është i neveritshëm. Gratë duken si porcelan. I thashë burrit tim: ‘I dashur, dua të vras ??veten", tha ndër të tjera në intervistë gruaja e Di Marias.

'I thashë që doja të vrisja veten', gruaja e Di Marias