Nga Bota, 11 Shkurt 2023, 01:06

Humbi kontaktet pas tërmetit në Turqi, mësohet gjendja e Ejshanit

XING

Humbi kontaktet pas tërmetit në Turqi, mësohet gjendja e Ejshanit

Aktorja e famshme e serialeve turke Cansu Dere, e njohur edhe si Ejshan nga seriali "Ezel", kishte vënë të gjithë në alarm për shkak të thashethemeve se ajo është një nga personat që ka humbur jetën në tërmetin e fuqishëm që ndodhi në Turqi.

Humbi kontaktet pas tërmetit në Turqi, mësohet gjendja e Ejshanit

Lajmi i cili qarkulloi shqetësoi jo vetëm fansat e saj, por edhe kolegët të cilët nuk po arrinin të komunikonin me të.

Humbi kontaktet pas tërmetit në Turqi, mësohet gjendja e Ejshanit

Megjithatë, është mësuar se aktorja është mirë. Sipas gazetares Birsen Altuntas ajo gëzon shëndet të plotë dhe do të jetë pjesë e një nisme për mbledhjen e fondeve për të ndihmuar familjet e viktimave dhe personat e lënduar nga tërmeti.

Humbi kontaktet pas tërmetit në Turqi, mësohet gjendja e Ejshanit

“Disney Plus dhe FOX kanë kanë vendosur të ndihmojnë familjet e prekura nga tërmeti i 6 shkurtit. Halit Ergenç, Y?lmaz Erdo?an, ?ahan Gökbakar, Ata Demirer, Can Yaman, Cansu Dere dhe Demet Özdemir janë disa prej aktorëve që i janë bashkuar kësaj iniciative.”, bën me dije një burim.