Nga Bota, 16 Maj 2022, 11:11

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

XING

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Mbrëmjen e djeshme u mbajt "Billboard Music Awards 2022" në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas, nën moderimin e P Diddy. The Weeknd ishte artisti me më shumë nominime, në total 17, i ndjekur nga Doja Cat me 14 dhe Justin Bieber, Kanye West, Olivia Rodrigo me 13 secili. Kjo e fundit mori disa çmime, duke përfshirë çmimin e lakmuar të ‘Artistja e re më e mirë’.

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Fituesit e tjerë përfshinin Ye, Drake, Doja Cat dhe Taylor Swift.

Mes fituesve ishte edhe Dua Lipa që u nderua me çmimin “Top Dance/Electronic Song” për këngën e saj “Cold Heart” me Elton John!

Mary J. Blige mori çmimin ‘Icon’ dhe Mari Copeny u nderua me çmimin ‘Changemaker’.

Megan Thee Stallion, Silk Sonic, Becky G, Ed Sheeran, Elle King, Miranda Lambert, Machine Gun Kelly dhe Travis Scott ishin ndër artistët që dhuruan spektakël.

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022
Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022

Çfarë veshën VIP-at në Billboard Music Awards 2022