Nga Bota, 18 Nëntor 2022, 20:40

E trishtë/ Këngëtari i njohur ndahet nga jeta në moshën 28 vjeçare

XING

E trishtë/ Këngëtari i njohur ndahet nga jeta në moshën

Këngëtari i R&B Brandon Smith, i njohur si B.Smyth, është ndarë nga jeta në moshën 28 vjeçare. Shkak është bërë dështimi i frymëmarrjes pas një beteje të gjatë me fibrozën pulmonare.

Lajmi i trishtë është konfirmuar nga vëllai i tij me anë të një postimi në rrjete sociale. B. Smyth e filloi karrierën duke publikuar cover-a përpara se të nënshkruante me Motown Records dhe të publikonte këngë me artistë si 2Chainz dhe Future.

Ai njihet më së shumti për hitet “Win ??Win” dhe “Twerkaholic”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by B. SMYTH (@bsmyth__)