Nga Bota, 30 Janar 2023, 23:08

E trishtë/ Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare

XING

E trishtë/ Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën

Aktori i njohur Adama Niane është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare. Ai luajti rolin e Léonard në serialin e Netflix, “Lupin”.

E trishtë/ Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën

Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur regjisori i filmit "Get In", Olivier Abbou, me anë të një postimi në rrjete sociale.

“Me pikëllim të madh mësova për ndarjen nga jeta të Adam Niane, me të cilin pata kënaqësinë të punoja në Sezonin 2 të Maroni dhe Fury. Ne nuk e lamë njëri-tjetrin për 4 vjet, ndamë aventura intensive njerëzore dhe artistike në skajet e botës, Guajana, Saint Pierre dhe Miquelon, madje edhe Lille. Ai ishte plot dritë, i talentuar, i fortë. Ai ishte heroi im, një mik dhe një partner. U prefsh në paqe”, ka shkruar ai.

E trishtë/ Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën