Nga Bota, 16 Dhjetor 2022, 16:54

Burak Özçivit kritikohet ashpër për fotot me aktorin amerikan: Bëra atë që ishte e nevojshme

XING

Burak Özçivit kritikohet ashpër për fotot me aktorin

Burak Özçivit është kryqëzuar në rrjet pas fotove të postuara me Kevin Spacey, i cili është akuzuar për abuzim seksual. Aktori turk ka reaguar dhe ka treguar se vetëm së fundmi për akuzat ndaj Spacey. Në një postim në rrjetet sociale, protagonisti i serialit “Osmani” ka shprehur hapur kundërshtimin e tij ndaj kësaj çështjeje.

Burak Özçivit kritikohet ashpër për fotot me aktorin

“Lidhur me ketë temë kaq të ndjeshme dhe të trishtuar e kam marrë lajmin me vonesë. Jam thellësisht i trishtuar nga kjo dhe bëra menjëherë atë që ishte e nevojshme. Dua t’ju bëj të ditur se unë jam absolutisht kundër kësaj çështjeje. Kjo ndjeshmëri ka qenë e tillë deri tani dhe kështu do të jetë edhe tani e tutje. Mos jini aq të ulët sa të përpiqeni të përfitoni nga çështje të tilla të ndjeshme”, shkroi aktori turk.

Burak Özçivit kritikohet ashpër për fotot me aktorin