Nga Bota, 6 Maj 2022, 15:28

Amber Heard shpërthen në lot dhe tregon si u sulmua seksualisht nga Johnny Depp

XING

Amber Heard shpërthen në lot dhe tregon si u sulmua seksualisht nga

Amber Heard dëshmoi dje në gjykatë se si ish-burri i saj Johnny Depp e kishte sulmuar seksualisht dhe e kishte kërcënuar se do ta vriste në mars 2015 në Australi.

Amber Heard shpërthen në lot dhe tregon si u sulmua seksualisht nga

“Në një moment ai ishte sipër meje, duke bërtitur: “Të urrej, ti më shkatërrove jetën. Nuk kam qenë kurrë më e frikësuar në jetën time. Ai po më shikonte. Po përpiqesha të flisja me të, të thoja në një farë mënyre se isha unë. Koka ime po përplasej me pjesën e pasme të banakut dhe nuk mund të merrja frymë. Mbaj mend që u përpoqa të ngrihesha për t’i thënë se po më lëndonte vërtet. Nuk mund të merrja frymë. Nuk mund të ngrihesha", tregoi aktorja mes lotësh.

Amber Heard shpërthen në lot dhe tregon si u sulmua seksualisht nga

Amber tregoi edhe një episod tjetër që sipas saj ka ndodhur në avion në maj 2014 duke thënë se Depp e goditi pas shpine.

Amber Heard shpërthen në lot dhe tregon si u sulmua seksualisht nga

“Ai ishte i zemëruar me mua që mora punën me James Franco. Ai e urrente, urrente James Francon dhe tashmë më akuzonte se kisha diçka fshehurazi me të në të kaluarën time, sepse kishim bërë ‘Pineapple Express’ së bashku. Më quajti k*rvë dhe kjo ndodhur kur truprojat dhe ndihmësit e tij ishin në aeroplan. U ngrita ngadalë dhe filloi të më gjuante me gjëra. Kuba akulli, lugë. Dukej sikur errësira kishte mbuluar ??sytë e tij, madje as që më dukej si ai. Më goditi pas shpine. Rashë në dysheme dhe ndjeva sikur po shikoja dyshemenë e avionit për një kohë të gjatë. Askush nuk tha asgjë… askush nuk bëri asgjë.” 

Amber Heard shpërthen në lot dhe tregon si u sulmua seksualisht nga

Pasi doli nga tribuna ,Heard u zmbraps nga frika teksa pothuajse u ndesh ballë për ballë me Depp. Aktorja u drodh dhe dukej e tmerruar, duke bërë një hap prapa ndërsa zyrtarët e gjykatës u kthyen menjëherë drejt Depp dhe ngritën duart lart, duke e paralajmëruar të qëndrojë larg. Aktori më pas u largua duke buzëqeshur.