Aktualitet, 14 Tetor 2021, 16:48

E trishtë/ Koronavirusi i merr jetën piktorit shqiptar në moshë të re

XING

E trishtë/ Koronavirusi i merr jetën piktorit shqiptar në

Piktori shqiptar Kristi Baba ka humbur jetën nga Koronavirusi në moshën 30-vjeçare. Lajmin e trishtë e ka dhënë i ati, me anë të një postimi në rrjete sociale.

E trishtë/ Koronavirusi i merr jetën piktorit shqiptar në

"Me hidherim te thelle dhe dhimbje te madhe ju njoftojme se djali yne i vetem kristi baba piktor u nda nga jeta ne moshen 30 vjecare ne lulen e rinise duke mos e fituar betejen me covidin. Ti per ne ishe jeta dielli ishe ajri ishe drita e shtepise . Tu shuan gjithe enndrrat e tua dhe perkushtimi qe kishe per artin dhe po pregatiteshe per ekspozite ne nentor qe qe nuk ja arrite. Gjithe endrrat tua u prene ne mes. Biri yne pushofsh ne paqe! Qofte i parajses! Drite i paste shpirti!", ka shkruar ai.

E trishtë/ Koronavirusi i merr jetën piktorit shqiptar në