Mori vetëm 3 vota, Kujtim Gjuzi merr vendimin: S’i njoh zgjedhjet, kam fakte

Xing

E Hënë 3 Maj 2021, 23:11 / Kategoria Lajmet e fundit / 

Deputeti Kujtim Gjuzi, i cili mori vetëm 3 vota, ka deklaruar se nuk njeh zgjedhjet e 25 Prillit. Në një postim në Facebook, Gjuzi rendit arsyet se përse nuk i njeh zgjedhjet dhe kërkon nga prokuroria që të nisë hetimet për atë që ai e cilëson maskaradë.

Reagimi i plotë i Gjuzit:

Republika e Shqiperise
- Partia Kombetare Konservatore Albania
- Kryesia QENDRORE
Deklarim Zyrtar publik.
ZGJEDHJET E DATES 25/04/2021 KONSERVATORET NUK I NJOHIN
REZULTAT I TRUKUAR DHE I TJETERSUAR PAS DATES 25/04/2021 ZGJEDHJE KUVENDI REPUBLIKA E SHQIPERISE
RENDISIM FAKTET PSE NUK NJOHIM VOTIMIN 25/04/2021
1. Ligi zgjedhor eshte i miratuar ne Kuvendin Republika e Shqiperise ne menyre te njeaneshme nga maxhoranca me nismen per ndryshim te ligjit ne shkelje te rregullores se kuvendit. 24 firma deputetesh jo 28 te detyrueshme per te marre nisma ligjore grupi i deputetesh. 4 deputeteve i'u jane te falsefikuar firmat pra nuk ka patur kourum per ndryshimin e ligjit te mepareshem.
Prokuroria ne mbrojtje te shtetit Shqiptar te se drejtes duhet te fillonte hetim per kete skandal Kuvendor. Tani eshte ne kohe pra nuk asht kurre vone nese nje ligj i falsefikuar tjeterson dhe jep rezultate manipulative ne nje proces zgjedhor.
2. Ligji zgjedhor ka parashikuar votimin e emigranteve dhe cuditerisht Komisioneri Shteteror i detyruar me Ligj te nxjerre akte neormative per barazi te qytetareve ne zgjedhje shkek kustetuten dhe nuk nxorri akt normativ dhe koalicionit pra u shkel neni 24 pika 4 e Ligjit zgjedhor ''ABEOK" mori nje dem te jashtezakoneshem ne kete rast. Ne disponojme shkresat me kthim pergjegje nga Komisioneri shteteror per zgjedhje qe na mashtroi duke na thene se do te bisedoj me partite e "medha'' Se cfare pune kane partite qe ne nje gare hykne si te barabarta gjase e parashikuar ne ligjin per partite politike dhe komisioneri na sorollati deri sa vjen dita e zgjedhjeve 25/04/2021 Shqiptaret rezidnte jashte vendit nuk u perfshine ne zgjedhje. Faktet qe jane hedhur vota ne kutite e votimit ne emer te emigranteve Shqiptare jane dhe duhet te jene objekt hetimi pra ndodhemi perballe faktit manipulativ ne votim per dike qe eshte jashte vendit voton patronazhisti numurues partiak.
Prokurori i shtetit duhet te hetoje sistemin "tims" dhe librat e regjistrit zgjedhor.
3. Reth 931 persona te administrates shteterore kane mbajtur nen vezhgim te paligjshem zgjedhesit ne masen 1 milon qytetare duke u marre numurin e kartes ID dhe numurin e telefonit personal. Shkelje e te drejtes per sekretin e te dhenave personale, shkelje e konventave nderkombetare qe Shqiperia ka pranuar.
Prokurori i pergjitheshem i shtetit duhet te nise hetimin paraprak.
4. Partia Kombetare Konservatore Albania u censurua jo vetem ne televizionet kombetare por edhe ne televizionin Publik TVSH sepse u trukua dhe trafikua minutazhi televiziv ne nje organizim flagrant falsifikativ gjate gjoja shorteut. Ne kur pame falsefikimin u larguam nga farsa shortuese per minuatzh dhe hapsire ne TVSH
5. Partia Kombetare Konservatore Albania Nuk njeh zgjedhjet 25/04/2021 Ne do te propozojme kolegeve tane "ALEANCA BASHKIMI POPULLOR Emigracioni Ora e Shpreses dhe Konservatoret" ABEOK te mos njohim zgjedhjet si koalicion sepse na kane marre, tjetersuar, trafikuar dhe demtuar rreth 55 mije flete votimi vota per koalicionin tone. Ne nuk na u lejua te vezhgonim maskaraden zgjedhore te realizuar si e tille me numurues partiake sepse Shkelqesia e saj Ambasadore AMERIKANE Juri KIM dha mbeshtetje disa patronazhisteve me fanellat 6-9-12 qe jane siameze ne vjedhjen dhe grabitjen e votes shqiptare per 30 vjet. Diplomatja amerikane ne Tirane per keto zgjjedhje pra deshtoj zonja Yuri KIM Madam ambasadore u pa ne publik ne disa raste duke darkuar apo pire vere me opozitaret te breg Lanes dhke kjo quhet mbeshteje jo ligjore. Zonja drekoj me Hajdaret infantile dhe se fundmi mori info nga nje ish xhakte e kthyer e sigurimit kryetare kuvendi 2005 - 2013 ne nje takim pune.... Diplomate amerikane mbeshteti personazhe qe ne i quajme djem e vajza te xhaketave te vjetra e te kthyera te sigurimit, mbeshteti disa here djem e vajza te baballareve vreses te ish sigurimit te shtetit ne diktature mbeshteti djemte e vrasesve qe na kane vrare rreth 5888 dhe burgosen e internuan me qindra mijra familjare te pafaj sepse ishin nacionaliste, sepse donin te degjonin ZERIN E AMERIKES dhe Radio LONDREN ne Diktature.
Prokuroria e shtetit duhet te monitoroje; A ka shkelje te veprimit diplomatik te diplomateve ne para zgjedhje dhe ne post zgjedhje 2021
6. Partia Kombetare Konservatore ALBANIA gjate fushates elektorale nuk ka marre asnje finacim nga KQZ megjithese ishte dhe eshte parti Parlamentare, Ligji u shkel Komisioneri u dha para partive jo parlamentare dhe disa partickave qe dolen ne TV me diplomate rezidente ne Tirane Albania.
7 Partia Kombetare Konservatore Albania
NUK NJEH MASKARADEN ZGJEDHORE TE REALIZUAR NGA RILINDJA E KRIMIT JO VETEM ZGJEDHOR
Ne falenderojme me konsideraten me te larte rreth 55 mije Votues qytetare Shqiptare qe besuan Koalicionin me 4 Parti dhe 7 Shoqata. Ne formatuam per here te pare nje koalicion qe nuk eshte pjelle e Mitres qe vijon per 77 vite te pergjakoje e te rrjedhe gjak qe mban pushtet me gjak qe nga 28/11/1944 PKSH-PPSH-PD-PS-LSI
Ne jemi "ALEANCA BASHKIMI POPULLOR Emigracioni Ora e shpreses dhe KONSERVATORET"
Ne kishim me te miret e me te mireve profesore e doktore te shkencave ne krye te listave per zgjedhjet 25/04/2021 Ne kishim per kryeminister nje doktor shkencash nuk kishim nje deshtak si Edi BASHA Ne nuk kishim nje kryetar partie per te drejtuar Shqiperine 2021-2025 Ne kemi projekt te shkelqyer ekonomik per te realizuar respektin me te madh jo vetem per 55 mije votues tane qe jane ne zemren tone. Ne do te bejme ndryshimin e rregjimit te Edi BASHA Qeveria Tranzitore do te ktheje shpresen te Shqiptaret. Ne kemi njoftuar zyren e presidentit Amerikan Shkelqesia e tij Joe BIDEN Ne kemi njoftuar zyrtarisht Homologun tone Konservatorin Kryeminister Britanik Shkelqesia e tij Boris JONSON
KESHILLIM KONSERVATOR PER PROKURORIN E PERGJITHESH TE SHTETIT SHQIPTAR
SHKELQESIA JUAJ:
LUTEMI MERRNI MASAT PER TE ZBARDHUR KETE KRIM ZGJEDHOR TE DATES 25/04/2021
Zyra e shtypit "PKKA" 03/05/2021

MOTI NE TIRANE
Poll