Rëndohet bilanci/ 5 persona humbin jetën nga Koronavirusi në vendin tonë

Xing

E Shtunë 17 Tetor 2020, 16:04 / Kategoria Lajmet e fundit / 

Numri i viktimave nga Koronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 448. Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 5 qytetarë.

Bëhet fjalë për një 74 vjeçar nga Durrësi, një 76 vjeçar nga Tirana, një 81 vjeçar nga Rrogozhina, një 82 vjeçar nga Shkodra dhe një 91 vjeçar nga Korça.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 259 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

MOTI NE TIRANE