Dikur bënte namin në revista, sot u gjet e pastrehë, si iu rrënua jeta modeles 26-vjeçare

Xing

E Martë 13 Tetor 2020, 23:11 / Kategoria Lajmet e fundit / 

Dikur pozonte në kopertinat e Elle, Grazia dhe Glamor, por së fundmi modelja Eloisa Pinto Fontes nga Brazili është gjetur në rrugë, e pastrehë në një lagje të varfër të Rios, vetëm një vit pasi u zhduk nga New York.

26-vjeçarja u gjet nga punonjësit socialë, pasi u informuan për një grua të panjohur, e cila kishte dy ditë që bridhte rrugëve.

Modelja që prej qershorit 2019 po kërkohej nga familja e saj, pasi u zhduk nga New York, ku edhe jetonte e vepronte. 

Sipas mediave të huaja 26-vjeçarja mbante një çantë shpine që përmbante dokumente të kontratave të saj me agjencitë ndërkombëtare të modelimit dhe referenca nga fotografë ndërkombëtarë.

Tani Fontes është dërguar në një spital psikiatrik.

MOTI NE TIRANE