Hëna e Re/ Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi: Ëndrrat bëhen realitet

Xing

E Mërkurë 16 Shtator 2020, 12:12 / Kategoria Horoskopi & Fati / 

Hene e re eshte nje lindje, eshte nje fillim, kjo është hëna e realizimit të një ëndrre. Erresira dhe fundi bashke tregojne nevojen te leme pas te shkuaren dhe te presim te nesermen. Duhet te hedhim perseri sporin per nje qellim nje enderr dhe nje ecuri me te mire ne jete.
Ky cikel i ri pervec zgjidhjeve praktike duhet te mbeshtetet ne gjera te prekshme te dukshme. Presupozohet qe thsaret shpirterore te marrin vleren e duhur dhe jo shkelqimi i rreme i jashtem. Si Astrologe mendoj se edhe ne kete hene te re po nuk patem kujdes nje dru i shtrember mund te rrezoj gjithe stiven apo punen tone, shprehet Meri.

Dashi
Fillime te reja ne pune dhe organizim me i mire ne jeten e perditeshme. Ankthi mund t'ju lodh dhe te detyroheni te futeni ne marredhenie apo pune genjeshtare duke ju larguar pergjegjesive

Demi
Kjo hene e re do jete e mire per cdo gje ne jeten tuaj por aspak e mire ne jeten erotike. Do merrni nje zhgenjim. Por nese jeni me kembe ne toke mund ta shmangni

Binjaket
Merruni me nje pune konkrete qe mund t'ju jap kenaqesi. Merruni me nje shtepi ta ndertoni apo ndryshoni. Nje biznes familjar dhe mos lakmoni karrieren

Gaforrja
Ju nuk mund t'i beni dot balle presionit te jashtem apo joshjes nga gjerat e panjohura apo mbivleresimet qe ju jane ngulitur ne mendje per disa persona dhe keshtu mund te humbni ate qe eshte me e forte vetja juaj

Luani
Cdo gje qe keni fituar nga te tjeret apo ju kane premtuar sot mund ju zhgenjej. Jeni ne momentin qe t'ja filloni nga e para si ne planin ekonomik ashtu edhe shpirteror

Virgjeresha
Hene e re ne shenjen tuaj ju ndihmon ne hapje te reja dhe ne ndryshime konkrete ne pune e jete personale. E kaluara ka zhgenjyer ne martese dhe bashkepunime. Tani duhet te bazoheni tek vetja

Peshorja
Cdo ndryshim i mire nis se brendshmi dhe jo se jashtmi. Nuk ka rendesi te ndryshoni punen qe te jeni te lumtur por te ndryshoni brenda vetes tuaj. Do ju jepet mudesia per nje clirim shpirteror pas nje mbylljeje

Akrepi
Fame dhe jete sociale nuk do mungojne. Kujdes ne levizjet me jeten erotike. Kujdes nga gabimet e se djeshmes te cilat mund te ndikojne ne negativitet per te nesermen. Lerini pas fantazite dhe zhgenjimet erotike. Jeta e vertete eshte tani

Shigjetari
Do arrini ne nje maj te puneve dhe nje fillim i ri ju hap mundesite te shkoni larg ne qellime dhe mundesi. Bashkepunimet me jashte jane te suksesshme. Dilni nga shtepia. Aty nuk keni me c'te beni

Bricjapi
Hene e re ne Virgjeresh ju fton te dilni nga erresira shpirterore dhe pesimizmi. Pengesa nuk jane te perjetshme por jane aty per aq kohe sa ne i vleresojme per te pakapercyeshme

Ujori
Nje pune e re ju therret. Mos mendoni se do fitoni shuma marramendese meqe jeni te zgjuar, por mendoni te fitoni veten duke u marre me nje veprimtari te pacmuar

Peshqit
Hene e re perball shenjes tuaj. Nuk ka me bukur sot dhe keto dite qe te parnoni realisht nje lidhje konkrete apo bashkepunim konkret i cili do ju tregoj rrugen e vertete duke ju ndare nga fantazite.

MOTI NE TIRANE