Humbi të atin nga koronavirusi, përlotet Berat Buzhala: Nuk e kisha menduar...

Xing

E Mërkurë 16 Shtator 2020, 00:12 / Kategoria Lajmet e fundit / 

Gazetari nga Kosova, Berat Buzhala tregon për “Top Story” se si ka ndryshuar jeta e tij, pas vdekjes së të atit për shkak të koronavirusi.

“Ajo çka më ka ndryshuar pas Covid-19, është se tashmë e kuptoj që prindërit i marrim të mirëqenë, por e kemi gabim. Nuk e kisha e menduar që baba do të më mungonte kaq shumë”, u shpreh mes lotësh Buzhala.

“Kur të vdes baba, me gjasë fillon e bëhesh burrë për herë të parë. E ke si ombrellë qoftë edhe në mënyrë egoiste, sepse vdekja e përcjell çdo njeri. Por kur ke babën gjallë, mendon që duhet të vijë vdekja një herë tek ai e pastaj tek ti.

Ajo ç’ka më ka ndryshuar është se e kuptoj që prindërit i marrim të mirëqenë se do të jenë gjithë jetën me ty. Por është e gabuar. Në një moment nuk do të jenë dhe madje do të të mungojnë anët e tyre më negative. Ndershmërisht, nuk e kisha menduar se do të më mungonte baba kaq shumë. Ende sot kur shoh fotografinë e tij, e kthej kokën në anën tjetër se nuk mundem...", tha gazetari.

MOTI NE TIRANE
Poll