Koronavirusi i merr jetën ish-zyrtarit të Gjykatës Kushtetuese

Xing

E Shtunë 1 Gusht 2020, 10:10 / Kategoria Lajmet e fundit /  Read in English

Ka ndërruar jetë nga Covid-19 ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha.

Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij Bashkim Perçuku përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Sot morëm lajmin e hidhùr për vdékjen e kolegut tonë të dashur Shefqet Berisha nga virùsi Covid19). I shprehim ngùshllime familjes, kolegëve dhe shoqërisë, duke e përkujtuar përgjithmonë, si intelektual, profesionist, vizionar, i pa lodhshëm, i buzëqeshur, të gjitha…”, shkruan Perçuku.