Itali/ Mbi 5 mijë raste të reja dhe 683 viktima në 24 orë

Xing

E Mërkurë 25 Mars 2020, 18:06 / Kategoria Lajmet e fundit /  Read in English

Brenda 24 orësh në Itali janë regjistruar 5.210 raste të reja me Koronavirus dhe 683 persona kanë humbur jetën. Numri total i viktimave ka shkuar në 7.503.

Situata paraqitet e rëndë, ndonëse numri i personave që kanë humbur jetën është më i ulët në raport me atë të një dite më parë ku u regjistruan 743 viktima.

Në Itali 3.489 pacientë janë në gjendje kritike.