U largua nga muzika, zbulohet arsyeja e dhimbshme pse e mori Azet këtë vendim

Xing

E Premte 8 Nëntor 2019, 23:11 / Kategoria Showbiz shqiptar /  Read in English

Pas 3 vitesh sukses, me hite që dëgjohen kudo, reperi me origjinë shqiptare e me famë në Gjermani, Azet vendosi të largohet nga muzika për një periudhë. Lajmin e bëri të ditur vetë reperi së fundmi duke deklaruar se ka vendosur të bëjë një pushim nga muzika dhe nga rrjetet sociale.

Burime për "Prive.al" kanë bërë të ditur se ky vendim lidhjet me humbjet e personave të afërt me të cilat u ndesh reperi përgjatë këtij viti.

Azet a ka parë tejet të domosdoshme qëndrimin pranë familjes si djali i madh i saj për të zëvendësuar mungesën e prindit. Për këtë arsye, ai do t’i qëndrojë pranë familjes për një kohë të pacaktuar.