Ndërpritet energjia elektrike, 85 vjeçari bllokohet në ashensor

Xing

E Enjte 7 Nëntor 2019, 23:11 / Kategoria Lajmet e fundit /  Read in English

Një 85 vjeçar është bllokuar brenda ashensorit të një pallati. Shkas është bërë ndërprerja e energjisë elektrike.

Forcat e policisë dhe zjarrfikësit kanë ndërhyrë për të nxjerrë të moshuarin nga ashensori i ndaluar mes dy kateve.

Banorët e pallatit kanë treguar se një gjë e tillë ndodh sa herë shkëputen dritat dhe se kavot e ashensorit janë të amortizuara. Po ashtu kanë rrëfyer se pallati nuk ka ashensor. Emisioni "Stop" në Tv Klan ka zbuluar pamje nga incidenti.

Qytetari: Sot është bllokuar ashensori, nuk ka administrator. Ashensorët tunden dhe shkunden. Poshtë garazhdet janë mbushur komplet me ujë. Kavot e ashensorit janë të prishura komplet. Prandaj, ju lutem na ndihmoni!

Qytetari 2: Në kohën, kur u fikën dritat, zbrita me cupën dhe kur shikoj një zhurmë binte bam-bam. I zura katet me radhë dhe nuk e gjeja dot, se ishte në mes të 2 kateve. Kështu që, lajmëro policinë. Kam marrë edhe 112 dhe 129, nuk më kanë dalë mua.

Gruaja: Nuk t’u përgjigjën?

Qytetari: Kemi 10 muaj, që nuk kemi as administrator, por njëkohësisht, nuk është bërë as riparimi.