Askush nuk e dinte: Vipat shqiptarë që u martuan në fshehtësi këtë vit

Xing

E Mërkurë 11 Shtator 2019, 10:10 / Kategoria XingFeed /  Read in English

Ka nga ata personazhe publik që pëlqejnë të jenë në qendër të vëmendjes në ditën e tyre më të rëndësishme, por ka edhe nga ata të cilët duan që dasmën ta shijojnë në privatësi me familjarët e miqtë e ngushtë. "Xing.al" ju sjell më poshtë çiftet shqiptar që këtë vit u martuan në fshehtësi pa e ditur askush derisa u zbuluan pas dasmës ose e treguan vetë ditë më vonë.

1.Në maj të këtij viti, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani u kurorëzuan në martesë me një dasmë në Maldive. Askush nuk e dinte për dasmën e çiftit derisa ata e zbuluan vetë duke publikuar edhe foto të mrekullueshme nga ajo ditë.

2.Në korrik futbollisti shqiptar Ermir Lenjani i dha fund beqarisë në fshehtësi të plotë. Ermiri dhe partnerja e tij Herolinda kanë preferuar që dasmën ta festojnë me familjarët dhe miqtë më të ngushtë duke mos e përhapur lajmin e martesës.

3.Këngëtarja shqiptare Dafina Dauti kurorëzoi pak ditë më parë dashurinë me këngëtarin Tafil Kurteshi. Lajmin e ka dhënë vetë Dafina në Facebook ku ka ndryshuar statusin e saj nga beqare në e martuar. Këngëtarja nuk ka zbuluar më shumë detaje lidhur me celebrimet.

4.Ervini i "Big Brother 9", muajin e kaluar zbuloi se është martuar me partneren e tij në Amerikë, por ceremonia është zhvilluar në fshehtësi. “Bashkëjetuam, u fejuam, u martuam. Hapi i radhës është fëmija. Po e mendojmë, pasi edhe shtëpia që kemi marrë ka shumë hapësire dhe kjo ishte ajo që menduam. Të marrim këtë shtëpi se nesër bëhemi me fëmijë! Kur do që të vijë jemi të përgatitur!”, tha ai./Xing.al