Çmendet Elbasan Arena: Cikalleshi shënon golin e katërt kundër Islandës

Xing

E Martë 10 Shtator 2019, 22:10 / Kategoria Lajmet e fundit /  Read in English

Kombëtarja Shqiptare po mban ndeshjen e radhës në Elbasan Arena kundër Islandës. Ndeshja filloi në favor të kuqezinjve të cilët shënuan një gol që në minutat e para. Ndërkohë, pjesa e dytë e ndeshjes ka nisur shumë mirë për skuadrën tonë e cila ka  shënuar dy gola.

Ndeshja përfundoi 4 me 2 për Shqipërinë, pasi Odise Roshi dhe Cikalleshi shënuar dy gola njëri pas tjetrit. Roshi shënoi në minutën e 79-të, ndërsa Cikalleshi në të 83-tën.

Kujtojmë që në Angli përfaqësuesja e Kosovës ka luajtur kundër Anglisë dhe ndeshja përfundoi 5 me 3 në favor të Anglisë.