Imitoi gafën në anglisht të Jonida Maliqit, Gerta e BB i kthehet keq Olti Currit

Xing

E Mërkurë 15 Maj 2019, 20:08 / Kategoria Showbiz shqiptar /  Read in English

Një video e Jonida Maliqit gjatë një interviste ku u ngatërrua për të gjetur fjalën e duhur në anglisht, u komentua shumë ditën e sotme. Jonida po përpiqej të tregonte se nuk është fasadë, mirëpo nuk po gjente termin në anglisht e më pas përdori fjalën 'fallco'.

Këtë moment Olti e ktheu me humor dhe realizoi një video ku shfaqej me një cakmak për të provuar se nuk është fallco.

Mes komenteve të shumta në videon e Oltit dallon ai i ish-banores së "Big Brother", Gerta Shino e cila i doli në mbrojtje Jonidës.

"Fasad=facade ne anglisht, pervec theksit qe ndoshta nuk e tha sic duhet, si 90% e shqiptareve te tjere qe ska qene faji yne qe nk na e kane mesuar anglishten sic duhet qe ne shkolle, ky 'lapsus' qe beri, nuk krahasohet me ate qe gjithe Europa po voton Joniden si te preferuaren e tyre! Se di pse njerezit jan kaq te interesuar dhe ju vjen kaq shume per te qeshur cdo here qe dikush i ben bully dikujt tjeter ne internet! Bej nai gje taten boll fole per te tjeret", i shkruan Gerta Oltit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olti Curri🧿 (@olticurri) on