Rozana Radi mesazh femrave: Mos ja lejoni kurrë vetes të jeni opsioni i një burri

Xing

E Premte 11 Janar 2019, 22:10 / Kategoria Showbiz shqiptar /  Read in English

Artistja shumë e dashur për publikun, Rozana Radi ka postuar sot një video prekëse nga filmi "I, Tonya", ku personazhi kryesor i luajtur nga Margot Robbie shfaqet e përlotur teksa mundohet të buzëqeshë.

Me këtë video Rozana i ka dhënë një mesazh të rëndësishëm të gjithë femrave për të qenë të pavarura.

"Sapo e pashe kete video me kaloj si nje film gjithe jeta ime. Mu kujtuan te gjitha “fytyrat” e jetes! Ne te gjitha jetet po te me kthenin perseri do zgjidhja te isha grua. Në fund të fundit, ne dinë mirë se suksesi apo dështimi varet vetëm nga vendimet qe ne marrin.

Kam mësuar të mos i dëgjojnë mendimet e atyre që nuk kanë përvojën e duhur, por dëgjojnë vetëm ata, të cilëve u kame kërkuar një këshillë.

Nuk kenaqen kurre me pak.
Nuk kam frike qe zeri I im te degjohet.
Nuk kane “nevoje”per nje burre per tu ngjitur ne karrjere.

Jeta na ka mesuar te vazhdojme perpara dhe pse ka qene e veshtire.
Mos ja lejoni kurre vetes te jeni nje opsion i nje burri.Dhe mos lejoni plaget qe keni marre ne jete te ju transformojne ne dike qe nuk jeni", shkruan Rozana.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ACTOR/SINGER/HOST/AUTHOR/ (@rozana_radi) on

Këshilla për Marketingun