Izraeli shpallet fitues i Eurovision, Shqipëria në vendin e 11

Xing

E Diel 13 Maj 2018, 00:12 / Kategoria Showbiz shqiptar /  Read in English

Ka përfunduar finalja e madhe e Eurovisionit ku fitues është shpallur Izraeli, i përfaqësuar nga këngëtarja Netta me këngën "Toy".

Shumë pranë fitores ishte edhe këngëtarja shqiptare Eleni Foureira e cila u rendit në vend të dytë.

Shqipëria e cila pothuajse gjatë gjithë votimit të 43 shteteve mbajti vendin e 7, në fund u rendit në vendin e 11.

Ndërsa Itali e përfaqësuar nga Ermal Meta dhe Fabrizioi Moro me këngën "Non mi avete fatto niente" u rendit në vendin e 5.

Këshilla për Marketingun