Horoskop, 28 Prill 2022, 18:21

Mërkuri Retrogradë po vjen, kujdes nëse jeni kjo shenjë horoskopi

XING

Mërkuri Retrogradë po vjen, kujdes nëse jeni kjo shenjë

Po vjen sërish periudha kur Mërkuri zmbrapset. Shumë plane anulohen, pajisjet elektronike fillojnë të mos funksionojnë siç duhen, prishje kontratash apo rikthim ish-ash. Zmbrapsja e Mërkurit apo siç quhet Retrograda e Mërkurit nis në 10 maj. Prisni mesazhet nga ish-at, por gjithashtu edhe mosmarrëveshje me kolegët në punë apo me partnerët në jetën personale.

Katër shenjat që do ndikohen shumë nga ky Mërkur retrogradë janë: Demi, Binjakët, Virgjëresha dhe Peshqit.

Shenjat që do ndikohen më pak nga Mërkuri: Dashi, Gaforrja, Peshorja, Bricjapi.