Horoskop, 15 Maj 2022, 17:39

Eklipsi hënor, ç'do t'ju ndodhë sipas shenjës së horoskopit

XING

Eklipsi hënor, ç'do t'ju ndodhë sipas shenjës

Dashi - Duket se ka një situatë jo dhe aq të mirë energjike ndaj bëni kujdes. A jeni ju apo dikush tjetër duke shpenzuar energji në mënyrë të panevojshme? Kjo Hënë e Plotë është një kohë e shkëlqyer për t'u tërhequr dhe reflektuar. Ka të ngjarë që ju të jepni më shumë se sa është e arsyeshme. Nëse ju duhet apo jo të ruani energjinë tuaj apo të dikujt tjetër varet nga ajo që do të vendosni.

Demi - Universi po ju kujton se marrëdhëniet do të jenë një prioritet kur të jeni në gjendje të ndiheni të sigurt brenda vetes. Tani mund të mos jetë koha që ju të mbështeteni në miqësitë ose partnerin tuaj. Disa prej jush mund të përjetojnë ndarje; përpiquni të mos lejoni që kjo t’ju ulë vetëvlerësimin.

Binjakët - Kjo është koha që t'i besoni intuitës suaj. Ju jeni tipi që merrni informacionin kaq shpejt dhe thjesht. Nëse keni pasur ndjenja se diçka duhet të ndërpritet, kjo do të thotë që keni menduar për këtë gjë për një kohë të gjatë. Me sundimtarin tuaj Mërkuri që është retrogradë tani, do të përfitoni nga vetë-reflektimi.

Gaforrja - Është e mërzitshme të kuptosh se ajo që ke mësuar më parë nuk ka më qëllim në jetën tënde. Pavarësisht nëse informacioni është i vjetëruar ose ju është mësuar gabimisht, ju nuk keni më përdorim për të. Lëshimi i tij është i pashmangshëm. Mënyra se si e kapni veten dhe ecni përpara do të vendosë gjithçka.

Luani – Ju supozohet të përqendroheni në karrierën tuaj dhe jo në jetën tuaj në shtëpi. Nuk ështe e sigurt se sa prej jush janë ndjerë të fiksuar ose që ju pëlqen të kontrolloni banesën tuaj ose anëtarët e familjes. Nuk është koha për t'u shqetësuar shumë për këto çështje; duhet të lironi nevojën për të pasur të gjitha përgjigjet.Vendosni energjinë tuaj drejt botës tuaj të jashtme dhe do të merrni më shumë kënaqësi.

Virgjëresha - Uluni me këmbë në tokë. Mund të dini shumë, por po e zhvlerësoni. Mjafton të qetësoheni dhe të tjerat vijnë vetë. Nëse është koha për të folur atëherë ndaje me të tjerët mendimin tënd, universi ka një mënyrë për të na thirrur kur kemi nevojë. Një mendje e hapur do t'ju ndihmojë.

Peshorja - Nëse zemra juaj është e bllokuar, atëherë do të vuani në dashuri. Planetet sugjerojnë që ju ta vlerësoni zemërimin tuaj aq shumë sa mund të luftoni për ta lënë atë të shkojë. Duhet të çliroheni së bashku me çdo sekret që ndalon aftësinë tuaj për të gjetur paqen. Rezistenca nuk do të hedhë poshtë faktin që ne të gjithë kemi nevojë për dikë.

Akrepi - Nuk ka nevojë të kontrolloni asgjë që nuk ishte e nevojshme për ju. Nuk qahet për çdo gjë që ndodh. Nuk ju bën dobi të bëheni perfeksionist si përgjigje ndaj dështimit. Duhet të lironi idenë se jeni ju që keni kontrollin përfundimtar në mënyrë që të lejoni dashurinë. Ajo po vjen për ju, kështu që jini mendjehapur.

Shigjetari - Largohu nga mendimet e tepërta. Bota është ashtu siç duhet të jetë tani për tani. Disa prej jush prisnin fillime të reja, por duket se koha juaj shpenzohet më mirë duke u fokusuar në atë që tashmë keni. Sapo të shijoni bekimet e destinuara për ju në të tashmen, do të jeni në gjendje të shfaqni më shumë nga ato që dëshironi. Për momentin, përqendrohuni në atë që keni nevojë dhe si mund të jepni atë që keni për të ndihmuar të tjerët.

Bricjapi - Kjo Hënë e Plotë po jep atmosferë qëndrimi në shtëpi. Sado emocionuese tingëllon të dalësh jashtë dhe të eksplorosh botën, ndoshta tani duhet ta mbani veten. Drejtojeni energjinë tuaj drejt projekteve krijuese. Kur ka qenë hera e fundit që keni bërë një ëmbëlsirë të shijshme? Do të zbuloni se të kujdeseni për veten gjatë kësaj Hëne të Plotë do të thotë të eksperimentoni në shtëpi.

Ujori - Kthejeni vëmendjen drejt jetës dhe familjes suaj. Nëse bëhet fjalë për zgjedhjen e të dashurit tuaj ose karrierën tuaj, tani për tani është më mirë të zgjidhni njerëzit që do t'ju qëndrojnë gjithmonë pranë. Mund të zbuloni se gjërat shpërbëhen, por mos u shqetësoni. Ajo që do të ndodhë, do të ndodhë.

Peshqit - Ju e përvetësoni zemërimin; mund të mos e shohësh, por është aty. Duket sikur po intelektualizoni fshehurazi përvojat dhe ndjenjat tuaja. Gjërat bëhen kaotike nëse po shmangni rrënjën e problemeve tuaja. Kur flisni mendjen tuaj dhe shprehni të vërtetën tuaj, do të zbuloni se ndoshta po humbisni veten. Flisni dhe jepini vetes një shans për të pasur të drejtë.