Aktualitet, 14 Nëntor 2022, 01:13

Ulje temperaturash, reshje shiu dhe…, si do të jetë moti këtë javë

XING

Ulje temperaturash, reshje shiu dhe…, si do të jetë moti

Kjo javë do të ketë tipare të një vjeshte të vërtetë. Moti përgjithësisht do të mbizotërohet nga vranësira dhe kthjellime të përkohshme. Reshjet e shiut, do të përfshijnë kryesisht pjesën bregdetare me intensitet të ulët. Herë pas here, reshjet do të marrin intensitet mesatar. Ditën e enjte dhe të premte, reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Në pjesën bregdetare rrebeshe me rrufe. Era, do të fryjë juglindje e jugperëndim e lehtë e mesatare. Në bregdet, gjatë të enjtes e të premten era e vrullshme në bregdet.

Ulje temperaturash, reshje shiu dhe…, si do të jetë moti

Burimi: abcnews