Aktualitet, 3 Qershor 2022, 12:59

U nderua me çmim për strehimin e afganëve/ Rama shfaqet në New York krah Lindës dhe Zahos

XING

U nderua me çmim për strehimin e afganëve/ Rama shfaqet në

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga ceremonia e një dite më parë në New York ku u nderua me një çmim për strehimin e afganëve në Shqipëri. Rama shihet me bashkëshorten e tij Linda Rama dhe djalin e tyre Zaho. Kreu i qeverisë shkruan se çmimi i takon Shqipërië dhe shqiptarëve pa dallim.

U nderua me çmim për strehimin e afganëve/ Rama shfaqet në

Statusi i kryeministrit:

CEREMONIA E SESAME WORKSHOP NË NEË YORK

*Shumë i nderuar për vlerësimin me çmimin prestigjoz “Joan Ganz Cooney Global Leadership Award”, i cili i takon Shqipërisë dhe shqiptarëve pa dallim, për vlerat e traditës së mikpritjes si edhe kultivimin e tyre në ditët më të vështira për të tjerët që nevoja i bën të trokasin në derën tonë

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)