Aktualitet, 4 Gusht 2022, 20:47

Tragjedia në Himarë/ Qytetarët dalin në protestë: Nuk e vrau varka, por shteti

XING

Tragjedia në Himarë/ Qytetarët dalin në protestë: Nuk e

Një numër i madh qytetarësh kanë dalë sot në protestë para Ministrisë së Brendshme pas tragjedisë së ndodhur dy ditë më parë në Himarë. Qytetarët kërkojnë drejtësi, vendosjen e masave të forta që ngjarje të tilla të mos ndodhin më dhe dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, Ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe Drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

"Nuk e vrau varka por shteti", “Drejtësi për Jonadën! A mund të luaj në breg me babin?”, shkruhet në pankartat e tyre. 

Burimi: Abc News