Aktualitet, 16 Nëntor 2022, 01:24

Stuhi shiu dhe rrufe, përkeqësohet moti këtë të mërkurë

XING

Stuhi shiu dhe rrufe, përkeqësohet moti këtë të

Ditën e sotme, e mërkurë moti parashikohet me vranësira të dendura në veri dhe në pjesën tjetër me vranësira e kthjellime.

Reshje shiu në veriperëndim gjatë ditës me intensitet mesatar. Në orët e vona të mbrëmjes reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Sipas SHMU në veriperëndim dhe bregdet gjatë mbrëmjes vonë reshjet do të marrin karakter rrebeshesh me rrufe dhe shtrëngata.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare e përkohësisht e vrullshme në bregdet. Valëzimi i forcës 3 dhe 4 ballë.