Aktualitet, 19 Nëntor 2022, 19:38

Shqipëria mposht pastër Armeninë

XING

Shqipëria mposht pastër Armeninë

Shqipëria ka shkëlqyer në Air Albania duke fituar pastër 2-0  në miqësoren ndaj Armenisë.

Kuqezinjtë dominuan gjatë gjithë ndeshjes madje kishin raste të shumta shënimi por goli erdhi në minutën e 28’ nga sulmuesi i Partizanit Xhulio Skuka i cili realizoi lehtësith brenda zonës, ndërsa për të ishte goli i parë me fanellën kuq e zi.

Në pjesën e dytë Kombëtarja fitoi një penallti të cilën e shëndërroi në gol Asllani, dhe për të ky ishte goli i parë me Shqipërinë.

Burimi: Abc News