Aktualitet, 16 Qershor 2022, 20:19

Shi, stuhi breshëri dhe diell, si do të jetë moti në fundjavë

XING

Shi, stuhi breshëri dhe diell, si do të jetë moti në

Këtë fundjavë temperaturat në Shqipëri nuk pritet të shkojnë më shumë se 34 gradë celcius. Sinoptikanët parashikojnë që i nxehti afrikan që ka “pushtuar” Europën nuk do të prekë drejtpërdrejtë vendin tonë.

Gjithashtu sipas tyre të shtunën dhe të dielën nuk do të mungojnë as stuhitë e breshërit në zonat malore në juglindje të vendit.

Ndërkohë që fundi i muajit qershor pritet të sjellë një rritje graduale të temperaturave sa i përket vlerave të larta, të cilat parashikohen të shkojnë deri në 38 gradë celcius.