Aktualitet, 20 Shkurt 2023, 20:36

Pëllumb Pipero shtrohet me urgjencë në spital

XING

Pëllumb Pipero shtrohet me urgjencë në spital

Pëllumb Pipero është shtruar në urgjencë në QSUT, pasi pësoi goditje në tru. Raportohet se ai është nën kujdesin intensiv të mjekëve dhe është shtruar tek reparti i Neurokirurgjisë.

“I bëmë skaner dhe e nisëm direkt tek klinika Neurologjike në QSUT”, tha një mjek për Panorama TV.

Dyshohet se ai ka pësuar Insult Cerebral Trombotik (ndodh pasi pakësohet furnizimi me gjak dhe oksigjen në tru).