Aktualitet, 6 Janar 2023, 11:49

Një tjetër humbje e madhe në botën e futbollit: Ndahet nga jeta Gianluca Vialli

XING

Një tjetër humbje e madhe në botën e futbollit: Ndahet nga

Pak ditë pas ndarjes nga jeta të Pele dhe Mihajlovic, një tjetër humbje e madhe ka ndodhur në botën e futbollit dhe të sportit. Gianluca Vialli ka ndërruar jetën në Londër në moshën 58-vjeçare.

Një tjetër humbje e madhe në botën e futbollit: Ndahet nga

Vialli nuk arriti të fitojë betejën kundër kancerit të pankreasit që filloi në vitin 2017.