Aktualitet, 6 Maj 2022, 10:25

I dehur në timon, arrestohet shoferi i urbanit në Tiranë

XING

I dehur në timon, arrestohet shoferi i urbanit në Tiranë

Është arrestuar një shofer autobusi i linjës Tiranë-Instituti Bujqësor. Sipas policisë shoferi N.K, 62-vjeçar ngiste autobusin e mbushur me qytetar nën efektin e alkoolit.

Autobusi është ndaluar për një kontroll në rrugën “Dritan Hoxha”, ku pas testit të alkoolit ka rezultuar në testin e parë  0.342 mg/l dhe testi i dytë 0.549 mg/l. Burime për Abcneës.al, bëjnë të ditur se nuk është hera e parë që ky shofer arrestohet për të njëjtën vepër.

Kujtojmë se policia ka shtuar vëmendjen dhe kontrollet ndaj transportit publik për shkak të disa aksidenteve që janë shkaktuar në pak ditë në kryeqytet.

Burimi: abcnews.al