Aktualitet, 28 Dhjetor 2022, 14:09

Greqia shkundet nga një tërmet i fortë, ja sa ishte magnituda

XING

Greqia shkundet nga një tërmet i fortë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë, 4.9 ballë i shkallës Rihter, ka goditur Evian dhe është ndjerë edhe në Atikë. Sipas sizmologut, Gerasimos Houliaras, në komunikim me protothema.gr, dridhja sizmike ka ndodhur në një zonë pa aktivitet të veçantë sizmik.

Thellësia fokale është në 13.2 km ndërsa epiqendra është 5 km në lindje të Psachni Evia.

Greqia shkundet nga një tërmet i fortë, ja sa ishte magnituda

Burimi: Abc News