Aktualitet, 14 Qershor 2022, 12:27

'Ende nuk mbushem me frymë', vajza e Bujar Nishanit prek me fjalët për të atin

XING

'Ende nuk mbushem me frymë', vajza e Bujar Nishanit prek me

Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani, Fiona Nishani ka thyer për herë të parë heshtjen për ndarjen nga jeta të babit të saj. Fiona ka publikuar një foto nga fëmijëria ku shihet me babain e saj dhe shkruan një mesazh prekës.

“Ende nuk mbushem me frymë”, ka shkruar ajo.

'Ende nuk mbushem me frymë', vajza e Bujar Nishanit prek me

Kujtojmë që Bujar Nishani u nda nga jeta në 28 maj në moshën 56-vjeçare. Ai vdiq në një spital në Gjermani, ku ishte dërguar para një muaji për përkujdesje intensive pas rëndimit të gjendjes së tij shëndetësore. Ish-presidenti po ashtu vuante nga një sëmundje auto-imune.

Nishani la pas bashkëshorten dhe dy fëmijët, djalin dhe vajzën.