Aktualitet, 18 Janar 2023, 23:41

E trishtë/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur, shërbeu 39 vite në QSUT

XING

E trishtë/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur, shërbeu 39 vite në

Është ndarë nga jeta Prof. Thanas Fureraj, i cili shërbeu për 39 vite në shërbimin e Endokrinologjisë në QSUT.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes sociale me anë të një postimi në rrjetin social “facebook”.

Njoftimi:

Prof. Thanas Fureraj i shërbeu me përkushtim e profesionalizëm të lartë për 39 vite me radhë qytetarëve të shumtë që janë trajtuar në shërbimin e Endokrinologjisë në QSUT.
Ndarja e tij nga jeta do të lërë një boshllëk të pazëvendësueshëm për familjarët, kolegët, studentët dhe miqtë e tij.
U prehsh në paqe!

E trishtë/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur, shërbeu 39 vite në