Aktualitet, 10 Maj 2022, 14:01

E fundit/ Valbonë, turistët bien në greminë, në gjendje të rëndë

XING

E fundit/ Valbonë, turistët bien në greminë, në gjendje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në alpet mes Valbonës dhe Thethit. Disa turistë, gjatë ecjes në këmbë kanë humbur rrugën dhe për pasojë dyshohet se kanë rënë në një greminë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se të dy janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Menjëherë pas marrjes së informacionit, efektivë nga policia e Shkodrës dhe nga ajo e Tropojës kanë shkuar në vendin e ngjarjes për t’i ardhur në ndihmë turistëve.

Burimi: abcnews.al