Aktualitet, 1 Janar 2023, 12:41

E fundit/ Lëkundje tërmeti në Tiranë

XING

E fundit/ Lëkundje tërmeti në Tiranë

Lëkundje të lehta tërmeti u ndjenë në orën 12:29 të ditës së parë të Vitit të Ri. Tërmeti ishte i magnitudë 3.2 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 44 km larg Tiranës dhe thellësia e tij 2 km.