Aktualitet, 18 Shtator 2022, 09:18

E fundit/ Tërmet i fuqishëm godet Tajvanin

XING

E fundit/ Tërmet i fuqishëm godet Tajvanin

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mëngjesin e sotëm, 8:44, Tajvanin. Tërmeti ka qenë me magnitudë 7.2 Rihter dhe ka prekur gjithashtu Filipinet, Japoninë dhe Kinën.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 2 km nga Fuli Township, Hualien, Tajvan.

E fundit/ Tërmet i fuqishëm godet Tajvanin