Aktualitet, 4 Maj 2022, 22:37

Dy tërmete godasin Shqipërinë, sa ballë ishin

XING

Dy tërmete godasin Shqipërinë, sa ballë ishin

Dy tërmete kanë goditur veriun e Shqipërisë mbrëmjen e së mërkurës. I pari ka qenë 3.4 ka qenë forca e tërmetit që ka goditur Lezhën dhe 3.5 tërmeti i dytë që ka goditur Shkodrën.

Tërmeti është ndier nga qytetarët, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar dëme.